Вибір рубрики

Справжній фундуковий рай

22.04.2024

На Згурівщині, що неподалік Києва, є справжній фундуковий рай! Тут розкинулося одне з найстаріших промислових насаджень фундука в Україні. І знаєте що? Це місце зараз у розквіті своїх сил! З кожного куща збирають ціле відро горіхів. Про це розповів Олександр Чубук, керманич місцевого господарства ФГ «Чайка-2».

Наразі під фундук тут виділено цілих 12 га! І це не просто якісь там горіхи, а справжнісінькі сорти, які підходять як для промисловості, так і для кондитерських виробів. Хлопці вирішили, що найкраще збирати урожай старим добрим способом – руками. Олександр навіть їздив у Чилі та Італію, щоб побачити, як там це роблять, і прийшов до висновку, що механізація – це добре, але без ручної праці не обійтися.

А ще Олександр мріє про великий фундуковий ринок в Україні. Він каже, якщо на Закарпатті запрацює завод із переробки фундука, то можна буде нарощувати виробництво і думати про спеціальну техніку. Поки що фундук із «Чайки-2» йде на локальний ринок та оптом. А кондитерські сорти тільки розпочинають своє велике плодоношення, тому перед фермерами стоїть завдання знайти класні канали для продажу цієї смачнючої продукції.

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше