Вибір рубрики

Технології покращення якості вина

04.02.2024

Вирощування винограду для вина – це справжнє мистецтво, особливо з огляду на те, наскільки виноград вибагливий до погодних умов. І якщо стає занадто спекотно або сухо, ягоди дозрівають надто швидко, а вино виходить не найкращої якості.

Науковці з Австралії, точніше з Університету Аделаїди, взялись розв’язати цю проблему. Вони вирушили до Каліфорнії, щоб провести експерименти з виноградом сорту Каберне Совіньон. Щоб сповільнити процес дозрівання ягід. Вони пробували різні підходи: від зрізання частини грон до збільшення кількості поливу в пізні періоди вегетації.

І ось що вони виявили: виноград, який поливають частіше, але зрізають частину грон, дозріває повільніше, що і є метою. Такий підхід до вирощування значно покращує якість винограду, адже в ягодах зменшується вміст речовин, що дають вину зелені та рослинні ноти, і збільшується кількість тих, що надають квіткові та фруктові аромати.

Таке дослідження відкриває нові горизонти для виноробів, хоча науковці й кажуть, що потрібно ще кілька років спостережень, перш ніж ці методи можна буде вважати перевіреними часом.

Схожі новини:

21.07.2024

Чим освіжитися у спеку

А в Україні останнім часом просто пекло! З самого початку липня стовпчики термометрів нерідко б'ють...

Детальніше

20.07.2024

Компенсація за витрачені ресурси

У Вінницькій області три підприємства, що займаються вирощуванням овочів, баштанних культур і картоплі, отримають компенсацію...

Детальніше

19.07.2024

Рослини страждають від спеки

Україна останні три тижні потерпає від аномальної спеки, яка серйозно впливає на вирощування овочів та...

Детальніше