Вибір рубрики

Теплиці відмовляються від газу

14.04.2024

Один з найбільших тепличних комбінатів в Україні, “Комбінат «Тепличний», що у селі Калинівка на Київщині, має амбітні плани змінити систему опалення. Хоч ціни на газ і знизилися, комбінат планує перейти на опалення щепою. Вже є приклади інших підприємств, які використовують альтернативні джерела енергії, наприклад, «Украфлора», що використовує тріску та вугілля, а Уманський тепличний комбінат – солому та тріску разом з газом.

Цікаво, що ціна на газ несподівано почала падати минулої зими, стабілізувавшись на рівні 13,5 тис. грн за 1 тис. м³, що виявилося приємним сюрпризом для виробників. Але власник “Комбінату «Тепличний» все одно дивиться в майбутнє, плануючи перехід на щепу як екологічно чисте та економічно вигідне паливо. Вже зараз вони розробляють проект і готуються до великих інвестицій, а якщо все піде за планом, то до кінця 2025 року нова система опалення вже може запрацювати. Цей крок не лише зменшить залежність від газу, а й позитивно вплине на довкілля.

Схожі новини:

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше

17.05.2024

Важливість захисту соняшника та сої

На скільки важливо дбати про наші рослини? Особливо коли мова йде про соняшник та сою....

Детальніше

17.05.2024

Рекорд із експорту лохини

У 2023 році Україна встановила рекорд, експортувавши понад 4 тисячі тонн свіжої лохини на зовнішні...

Детальніше