Вибір рубрики

Тютюнництво в Україні

28.02.2025

Вирощування тютюну в Україні – це не лише цікава справа, а й прибутковий бізнес! Попит на тютюнову продукцію стабільний, тому багато фермерів розглядають цей напрямок як перспективний. Але, як і в будь-якому сільськогосподарському виробництві, тут є свої нюанси.

Раніше можна було займатися тютюнництвом без додаткових дозволів, але зараз для його вирощування та ферментації потрібно мати ліцензію. Також тютюн відноситься до підакцизних товарів, тому всі, хто працює з ним, мають бути зареєстровані як платники акцизу. Щоправда, є певні умови, за яких фермери можуть бути звільнені від його сплати.

Вирощування тютюну – процес доволі специфічний. Рослина має довгий вегетаційний період і потребує чимало уваги. Спочатку сіянці вирощують у парниках 45-60 днів, а потім пересаджують у поле, де дозрівання триває ще від 60 до 150 днів. У відкритому ґрунті важливо забезпечити тютюну достатньо тепла, вологи, світла та поживних речовин.

Якість та кількість врожаю залежать від ґрунту, клімату та технологій вирощування. У середньому у світі збирають 1,2-1,3 тонни тютюну з гектара, а в Україні цей показник вищий – 1,6-1,7 т/га, а для крупнолистових сортів – до 2,5 т/га!

Через теплолюбивість культури тютюн у нашому кліматі вирощують розсадним методом. У південних країнах його висівають одразу в ґрунт, але в нас потрібно дочекатися кінця весняних заморозків. В ідеалі, щоб тютюн встиг вирости та дозріти, період без морозів має тривати 90-120 днів.

Отже, якщо ви готові до відповідального догляду та дотримання всіх вимог, тютюнництво може стати прибутковою справою. Головне – терпіння, грамотний підхід та любов до землі!

Схожі новини:

02.07.2025

Майбутнє українського мигдалю

Мигдаль поступово набирає популярності серед українських горіхівників! Хоча ще донедавна в Україні не було жодного...

Детальніше

01.07.2025

Збір нового врожаю розпочато

Перші обмолоти показали: урожай у південних регіонах трохи слабший, ніж торік Про це розповів генеральний...

Детальніше

30.06.2025

Літня обрізка фруктових дерев

Уявімо, що сидимо разом під яблунею, а я розповідаю про літню обрізку фруктових дерев —...

Детальніше