Вибір рубрики

Ваучери на навчання

10.06.2024

З початку 2024 року 10 тисяч українців отримали чудову можливість — ваучер на навчання за державний кошт. Це відкриває перед ними двері до здобуття нової професії або спеціальності, допомагаючи стати більш конкурентними на ринку праці. Уявіть, держава вклала 75 млн грн у цю ініціативу, як повідомляє Міністерство економіки України.

Серед топових напрямків, куди прагнуть українці, є медсестринство, дошкільна освіта, медицина, психологія, кухарство, водіння, трактористи і кондитерство. Ваучер дозволяє вибрати з 124 можливих професій у сферах, як-от ІТ, будівництво, транспорт, освіта, медицина та інші.

Люди самі обирають, куди йти вчитися — чи то в навчальний заклад, чи прямо до роботодавця. Вартість ваучера може досягати 30 280 грн, і якщо навчання дорожче, решту доплачують самі або їхній роботодавець.

Отримати такий ваучер можуть не всі, а лише ті, хто має освіту, не зареєстровані як безробітні та не вчилися за кошти держави в останні 3 роки. Серед щасливчиків можуть бути ветерани, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю чи ті, хто вже перебуває на пенсії.

Перший віцепрем’єр-міністр Юлія Свириденко каже, що така програма допомагає зменшити проблему структурного безробіття, коли люди не можуть знайти роботу через невідповідність своїх навичок. За її словами, для багатьох роботодавців знайти кваліфікованого працівника залишається проблемою номер один. Тому такі ваучери — це не лише нові можливості для людей, але й вигода для роботодавців, які отримають більш кваліфікованих працівників.

Схожі новини:

16.06.2024

Банани не тільки їстівні

Швейцарська модна компанія QWSTION оголосила про справжній прорив у веганській моді. Вони взялися за співпрацю...

Детальніше

16.06.2024

Казкові заморожені млинці

Волинський виробник органічної молочної продукції "Старий Порицьк" здивував всіх новими пунктами в своєму меню: замороженими...

Детальніше

16.06.2024

Перші гриби цього літа

А ось і свіженькі новини прямо з лісів України! Перші гриби вже з'являються, і це...

Детальніше