- Бджолярство
- Гриби, лікарські рослини
- Земля, нерухомість
-
Обладнання
- Системи опалення та вентиляції (29)
- Садово-городній інвентар (1)
- Обладнання та матеріали для пакування (1)
- Обладнання для харчової та переробної промисловості (0)
- Обладнання для теплиць та парників (0)
- Обладнання для тваринництва (0)
- Обладнання для рослинництва (2)
- Обладнання для рибництва (0)
- Обладнання для птахівництва (0)
- Обладнання для бджолярства (0)
- Вагове обладнання (24)
- Освіта
- Послуги
- Працевлаштування
- Птахівництво
- Рибництво, морепродукти
- Рослинництво
- Тваринництво
-
Техніка
- Транспортна та навантажувальна техніка (1)
- Трактори (0)
- Спецтехніка (0)
- Сіялки (1)
- Пально-мастильні матеріали (51)
- Машини для очистки зерна (0)
- Машини для культивації та збору овочів (0)
- Машини для заготівлі кормів (0)
- Машини для внесення добрив та СЗР (0)
- Комбайни (0)
- Інше (39)
- Запчастини (0)
- Жниварки (2)
- Дощувальні машини (0)
- Ґрунтообробна техніка (1)
Весняні холоди та бджоли

Цієї весни затяжне похолодання серйозно вплинуло на роботу бджіл: вони рідше вилітали з вуликів, повільніше розвивалися та пізніше почали приносити нектар і пилок. Через це постраждали і запилення садів, і майбутні обсяги меду, розповідає SEEDS.
На пасіці у Міжліссі на Вінниччині кажуть, що робити прогнози щодо сезону меду поки зарано. Пасічник Віталій Магаляс пояснює: холодні березень і квітень суттєво загальмували розвиток бджолиних сімей, а активні вильоти почалися лише нещодавно.
За словами бджоляра, бджоли нормально працюють лише у теплішу погоду — приблизно від +18°C. Якщо немає свіжого пилку та нектару, сім’ї слабшають і розвиваються повільніше. Добре хоч, що цього року бджоли не голодували, бо у вуликах залишалися запаси корму.
Пасічник каже, що головний фактор для медозбору — це погода. Самі морози бджолам не такі страшні, як сирість чи нестача їжі. Також усе залежить від цвітіння рослин: якщо квіти підмерзли, бджолам просто нема звідки брати нектар.
Точніше зрозуміти, яким буде сезон, можна буде після цвітіння ріпаку — приблизно на початку червня. Саме тоді стане видно, чи є у вуликах хороший запас меду.
Віталій Магаляс також зазначає, що весняного меду зараз значно менше, ніж було раніше. Колись мед качали по чотири рази за сезон — після садів, акації, липи, ріпаку та соняшнику. Тепер зазвичай виходить лише два-три збори.
На підприємстві бджіл тримають не тільки заради меду, а й для запилення садів. Директор господарства Ігор Грицак розповідає, що останніми роками погода стала дуже нестабільною: теплі зими чергуються з різкими похолоданнями, і це негативно впливає на бджіл.
Через прохолодну весну у господарстві почали використовувати ще й осмій — поодиноких бджіл, які здатні запилювати рослини навіть за нижчих температур, коли медоносні бджоли менш активні.
Схожі новини:
19.05.2026
Весняні примхи погоди
Цієї весни нестабільна погода дедалі більше впливає на роботу аграріїв, тому фермери активно придивляються до...
Детальніше18.05.2026
Врятувати розсаду помідорів
Після висадки у відкритий ґрунт розсада помідорів інколи раптом біліє й виглядає ослабленою. Найчастіше це...
Детальніше17.05.2026
Новий сорт часнику в Україні
В Україні стартує промислове вирощування нового сорту часнику — «Очеретинський фіолетовий», який уже офіційно внесли...
Детальніше