Вибір рубрики

Відновлення родючості землі

12.02.2024

Микола Косолап, кандидат с.-г. наук, доцент НУБіП каже, що якщо Україна хоче круто виступати на аграрній арені та мати топових агровиробників, то її продукція мусить експортуватися і бути конкурентоспроможною на світовому рівні. Але ключ до цього – не просто міцні фермери чи економіка, а ще й здоровий ґрунт.

Косолап каже, що стабільні доходи починаються з відновлення родючості землі. Він заговорив про систему вирощування No-till, яка як раз і є тим новим поглядом на взаємодію людини з природою. Подумаємо скільки коштує чисте повітря, вода, здоровий ґрунт? Якщо все це порахувати, то швидко зрозумієш, що іншого шляху, окрім нового підходу до землеробства, немає.

Також Микола наголосив, що родючий ґрунт потребує менше втручань з нашого боку, і це саме те, що дає стабільні результати. Все, що ми робимо з землею, має свій вплив на неї та на природу загалом. Тож, чим менше ми її турбуємо, тим більше природа відповідає нам щедрими врожаями.

Схожі новини:

12.03.2026

Підживлення часнику і цибулі

Навесні часник і цибуля прокидаються після зими та починають активно рости. Саме в цей період...

Детальніше

11.03.2026

Незвична виноробня Бейкуш

Минулого року виноробня «Бейкуш» на Миколаївщині відсвяткувала своє 15-річчя. За цей час вона виросла з...

Детальніше

10.03.2026

Крафт Львівщини як сила успіху

Крафтове виробництво на Львівщині вже давно перестало бути просто захопленням кількох ентузіастів. Сьогодні це ціла...

Детальніше