Вибір рубрики

Врожай пшениці на непридатному ґрунті

21.01.2024

Британський фермер Марк Хамфріс за допомогою агроконсультанта реанімував маргінальні угіддя під вирощування продовольчої пшениці.

Проєкт із зеленим компостуванням настільки успішний, що землі, які колись вважалися придатними лише для випасу овець, тепер забезпечують урожайність м’якої борошномельної пшениці понад 10 т/га та 38 т/га кукурудзи. Між посівами пшениці та кукурудзи фермер вирощує кормову ріпу для відгодівлі ягнят.

«Сьогодні ми можемо з упевненістю сказати, що такий компост є надзвичайно корисним для нашої пшениці. Її врожайність у середньому становить трохи більше 10 т/га на ґрунтах, де зазвичай вона не перевищує 7-8 т/га. Ми сіємо сорт Крузо — йому потрібно близько 300 кг N/га, але досягаємо врожайності з економією добрих 100 кг N/га. Це допомогло перетворити бідну землю на стабільно продуктивну ріллю. Водночас використання компосту помітно поліпшило утримання вологи протягом літа, знизило ризик осіннього ущільнення під час збирання кукурудзи, покращило здатність пшениці зберігати врожайність завдяки міцному укоріненню та підтримало індекси фосфатів й калію у ґрунті без додаткових добрив», — розповів фермер Марк Хамфріс.

За матеріалами AgroPortal

Схожі новини:

16.06.2024

Банани не тільки їстівні

Швейцарська модна компанія QWSTION оголосила про справжній прорив у веганській моді. Вони взялися за співпрацю...

Детальніше

16.06.2024

Казкові заморожені млинці

Волинський виробник органічної молочної продукції "Старий Порицьк" здивував всіх новими пунктами в своєму меню: замороженими...

Детальніше

16.06.2024

Перші гриби цього літа

А ось і свіженькі новини прямо з лісів України! Перші гриби вже з'являються, і це...

Детальніше