Вибір рубрики

Втрати урожаю лохини

15.05.2024

Цієї весни погода вирішила влаштувати несподіванку нашим аграріям. Уяви, тривалі нічні заморозки наробили чимало біди, і українські ягідники можуть втратити майже половину врожаю лохини. В деяких господарствах навіть до 90% втрат!

Євген Харлан з компанії “Нікдарія” з Житомирської області поділився, що такої аномалії ще не бачив. Сказав, що минулого тижня температура вночі опускалася до мінус 8 градусів. Таке відбувалося не на поверхні ґрунту, а прямо там, де квітка і має бути ягода. На різних ділянках поля температура була різною.

Харлан каже, що вони втратили близько 30% врожаю до вчорашнього дня, а тепер — близько 50%. І це не кінець, можливо, буде ще гірше. Вони спробували всякі методи від генераторів гарячого диму до паління, але нічого не допомогло.

За його словами, ця ситуація вплинула на всіх ягідників у регіоні. Хоча деякі сусіди ще сподіваються на краще, Харлан вважає, що вони просто ще не оцінили всю картину.

Що ж до виходу з цієї ситуації, Харлан сподівається на кращий врожай у Півдні та Закарпатті. Але одним чи двома господарствами ринок лохини в Україні не врятуєш. Сказав, що знадобиться ще тиждень, щоб зібрати всю статистику і оцінити ситуацію. Можливо, загальні втрати перевищать 50%. І внутрішній попит на лохину цього сезону навряд чи буде задоволений.

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше