Вибір рубрики

Виробники картопляного крохмалю

14.03.2024

На Львівщині працює крохмальний завод “Централ Плейнс Груп”, і він приймає картоплю, як на потоці, переробляючи 8 тонн за місяць і відправляючи майже 85% продукції за кордон. Так-так, з самого старту вони були налаштовані на експорт, і вже продавали крохмаль, коли його нібито ще й на світі не було.

Та не просту картоплю тут використовують, а крохмальну, яку не так просто знайти на ринку, бо її там часто й немає. Ці спецсорти містять крохмалю вдвічі більше, ніж звичайна картопля, тому й переробка їх на заводі ефективніша. І це все завдяки Юрію Пульгуну, генеральному директору CPG Refine, який розповів нам всю цю історію.

“Централ Плейнс Груп” має свої поля для вирощування цієї картоплі, а ще співпрацюють з місцевими фермерами, які вирощують картоплю за контрактом. Торік вони без проблем зібрали потрібну кількість картоплі, а на цей рік планують залучити ще більше фермерів.

Цікаво, що завод платить фермерам за крохмальність картоплі, тому для фермерів це вигідно – вони мають гарантований збут і фіксовану ціну. Минулого року за крохмальну картоплю давали в середньому 5 грн за кг, а цього року може бути ще більше.

Ще Юрій розповів про важливість короткого шляху з поля до заводу і про будівництво нового складу на 6,5 тис. тонн для зберігання картоплі, яке допоможе розширити сезон роботи заводу. Вони хочуть зберігати картоплю з листопада по січень, щоб продовжити виробництво. Завод спрямований на ефективність і планує збільшувати обсяги вирощування картоплі. От такий він, крохмальний бізнес у нас в Україні!

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше