Вибір рубрики

Ячмінь користується великим попитом

03.04.2024

Український ячмінь зараз у гарній формі, ставши настільки ж привабливим для покупців, як і кукурудза. Таку інформацію поділили експерти кооперативу ПУСК. Вони кажуть, що у березні ми встановили один з рекордів сезону, експортувавши 339 тисяч тонн ячменю, і виглядає на те, що квітень та травень будуть не менш продуктивними. Завдяки тому, що ячмінь зараз трохи дешевший за кукурудзу, він користується великим попитом, особливо у ЄС та Туреччині. Більшість угод з ячменем крутиться довкола одеських портів, де ціна за тонну зараз коливається близько 145 доларів.

На внутрішньому ринку ціни на ячмінь теж підскочили. Якщо тиждень тому переробники могли придбати ячмінь за 4700-5000 гривень за тонну, то зараз ціни виросли до 5200-5400 гривень.

Сільгоспвиробники вже активно засівають поля ячменем, і, здається, все йде за планом. За даними Мінагрополітики, загальна площа посівів ячменю має скласти близько 810 тисяч гектарів, причому більшість з них припадає на Одеську та Миколаївську області. Чим далі поля від портів, тим складніше з цією культурою вийти в плюс.

Очікувана ціна на новий врожай ячменю коливається від 145 до 155 доларів за тонну, що знову ж таки показує, наскільки привабливим є цей ринок зараз.

Схожі новини:

18.04.2024

Насувається похолодання

О, чи чули ви новину? Здається, Україну чекають кілька холодних ночей. За прогнозами синоптиків, у...

Детальніше

18.04.2024

Чарівна квітка на тарільці

О, ви знаєте, як виглядають ваші улюблені страви? А тепер уявіть, як би вони виглядали...

Детальніше

18.04.2024

Подарунки за покупки

Ukravit, відомий виробник засобів захисту рослин і мікродобрив, запускає круту Програму лояльності для аграріїв. Так,...

Детальніше