Вибір рубрики

Якщо ви маєте земельні паї

10.04.2024

Депутати вирішили додати трохи перчинки у земельні відносини і подали в Раду новенький законопроєкт, номер 11150, який має зробити життя власників земельних паїв трохи простішим. Ця ідея виникла 4 квітня 2024 року, і вона прямо таки кишить цікавими пропозиціями.

По-перше, законопроєкт пропонує трошки відтермінувати – з 2025 на 2028 рік – оформлення тих земельних ділянок, що ще не знайшли своїх господарів. Це дасть шанс власникам паїв і їхнім нащадкам упорядкувати папери та розподілити землю, яка ще досі у колективній власності.

По-друге, вони хочуть, щоб Земельний кодекс та інші закони про земельні штуки гарно ладнали з новим Законом «Про адміністративну процедуру». Це означає, що всі заявки на землю тепер мають бути написані чорним по білому, а всякі рішення про землю – чесно оскаржуватися.

По-третє, інженерам-землевпорядникам знову треба буде підтягувати свої знання, щоб тримати марку.

По-четверте, до 2026 року має тривати експеримент, де сертифіковані землевпорядники можуть вносити інфу до Державного земельного кадастру.

І ще вони хочуть, щоб Закони про землеустрій та оцінку земель не сперечалися між собою щодо того, хто може проводити роботи – чи то юрособи, чи то фізособи-підприємці.Ну і, на додачу, пропонують зробити так, щоб глави Земельного кодексу гарно відображали, про що вони насправді. Як то кажуть, щоб не гадали, що в капусті, а було ясно з першого погляду.

Так от, друзі мої, якщо ви маєте земельні паї або просто цікавитесь, як розвивається наше земельне законодавство, тримайте руку на пульсі!

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше