Вибір рубрики

Ярі культури Черкащини

11.05.2024

Аграрії Черкащини плідно попрацювали і вже завершили посів ярих зернових і зернобобових культур, як от ячмінь, вівса, горох та пшеницю. Зараз же вони активно займаються сівбою кукурудзи, яка має зайняти чималу частину запланованих на цей рік посівних площ.

Роман Косенко, керівник обласного департаменту агропромислового розвитку, поділився, що в цьому році на Черкащині планують висіяти 443 тисячі гектарів ярих культур. Крім цього, під технічні культури, такі як соняшник і соя, відведуть ще 378 тисяч гектарів.

Роман зазначив, що особливу увагу приділять кукурудзі, соняшнику та сої. Але не забувають аграрії і про картоплю та овочі, які теж активно саджають.

Цьогоріч тепла погода дала можливість рослинам розвиватися майже на місяць швидше, ніж зазвичай, тому вже зараз можна спостерігати досить ранній розвиток культур. Проте, як зазначив Роман, прогнозувати врожай поки що зарано, хоча фітосанітарний стан посівів під контролем.

Також Роман поділився, що за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» уже 124 підприємці області отримали фінансову підтримку, що допомагає їм розвивати свій бізнес і сприяє успіху аграрного сектору в регіоні.

Черкащина активно розвиває своє аграрне господарство, а плідна праця фермерів обіцяє гарні результати вже цього сезону.

Схожі новини:

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше

17.05.2024

Важливість захисту соняшника та сої

На скільки важливо дбати про наші рослини? Особливо коли мова йде про соняшник та сою....

Детальніше

17.05.2024

Рекорд із експорту лохини

У 2023 році Україна встановила рекорд, експортувавши понад 4 тисячі тонн свіжої лохини на зовнішні...

Детальніше