Вибір рубрики

Захворювання свиней почастішали

26.05.2024

Ось яка новина прилетіла з Європи: минулого року число спалахів африканської чуми свиней серед домашніх поголівь в Євросоюзі зросло аж у п’ятеро, досягши показників 2019 року. Європейське агентство з безпеки продуктів харчування каже, що особливо непроста ситуація склалася у Хорватії, де було зафіксовано 1124 спалахи, а Румунія теж не відставала зі 736 випадками. Ці дві країни разом дали майже всі випадки захворювання в ЄС.

Але не лише вони мають проблеми. Хвороба не оминула й інші країни, як-от Польщу та Італію, але там спалахів було значно менше. Найбільше вражені малі ферми з менше ніж 100 свинями, а в Румунії навіть великі господарства на понад 10 тисяч свиней постраждали.

Цікаво, що африканська чума свиней також стала серйозною проблемою і для країн поза ЄС. Наприклад, у Боснії та Герцеговині, а також у Сербії, де число спалахів зросло в десять разів у порівнянні з попереднім роком.

Це дійсно серйозно, адже африканська чума свиней з’являється в основному у літній період, з липня по жовтень, особливо це відчувається на малих підприємствах у Хорватії та Румунії. Ну що ж, виглядає, що нашим фермерам потрібно готуватися і шукати способи боротьби з цим викликом!

Схожі новини:

24.06.2024

Сови знищують гризунів

У Японії, де фруктівництво є дуже прибутковою справою, фермери знаходять розумні шляхи боротьби з гризунами,...

Детальніше

24.06.2024

Жнива озимого ячменю розпочато раніше

Компанія «Контінентал Фармерз Груп» радісно повідомляє про старт збору врожаю озимих культур. Все почалося з...

Детальніше

24.06.2024

Яка вартість малини для заморозки

В Україні заморожувальники малини вже оголосили перші ціни на закупівлю цієї ягоди, хоча сезон оптових...

Детальніше