Вибір рубрики

Заморозки і майбутній врожай

23.04.2024

О, цей квітень виявився непростим часом для українських садівників! Якщо коротко, то заморозки, які відвідали нас 19-20 квітня, вирішили перевірити міцність наших зерняткових і кісточкових друзів, особливо на Вінниччині, де наші яблуневі сади найчастіше кажуть: “Тут ми, домівка наша!”.

Деякі господарства заговорили про те, що майже половина майбутнього врожаю яблук може сказати нам “па-па”, особливо ранні та середні сорти як Мельбурн чи Женева. Але є і хороші новини – зимові сорти яблук, здається, стоять міцно на своїх коріннях і не дуже засмучені заморозками. Ще один момент: найбільше постраждали ті, хто поселився у пониззях, де холодне повітря любить затримуватись, нагадуючи нам про себе температурами нижче -3°С.

Щодо інших куточків України, то в Чернівцях місцеві садоводи заговорили про 10-15% втрат, але знову ж таки, там, де земля більш низька. А от інші регіони можуть зітхнути з полегшенням – їхні яблука залишились неушкодженими, а заморозки не були для них критичними.

А от на Миколаївщині фермери трохи занепокоєні через ранні сорти черешні, а в Чернівцях – через абрикоси. Отже, попри всі виклики погоди, наші садівники тримаються міцно і, як завжди, сповнені надії на краще.

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше