Вибір рубрики

Заробляти на сільськогосподарських землях

07.04.2024

Отакої, здається, наші громади почали краще заробляти на сільськогосподарських землях. І, як кажуть, лютому цього року, ринок землі був настільки гарячим, що показав найбільший обсяг продажів з початку війни, перевищивши попередній місяць на цілих 50%! Ще й доходи від землі до бюджетів громад зросли на 21% за останній рік. Це ж як треба!

Ну і, звісно, були різні цікавинки. Наприклад, коли йдеться про угоди з фізособами, ціна землі зазвичай майже не відрізнялася від нормативної грошової оцінки. А ось юридичні особи були готові платити значно більше. Може, це тому, що великі гравці охочіше показують справжню ціну у документах, чи що.

Аграрії з Полтавщини, Дніпропетровщини та Кіровоградщини були особливо активними у лютому, придбавши найбільшу кількість землі. І ще, виявляється, на Prozorro.Продажі продаж прав оренди комунальних земель трохи знизився після піку в грудні минулого року.

Ну і на десерт: завдяки цим всім земельним операціям, до бюджетів громад в січні цього року вдалося заробити на 564 млн грн більше, ніж рік тому. От така вона, сила землі та здоровий глузд у роботі з нею!

Схожі новини:

18.05.2024

NASA Harvest дозволяють бачити з космосу

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з космічними агентами з NASA Harvest вирішили покращити аналітику...

Детальніше

18.05.2024

Євроінтеграція у молочній галузі

Хоча в Україні споживання молочних продуктів трохи зменшилося через різні причини, наші молочні фермери не...

Детальніше

18.05.2024

Смак українського хліба

Тарас Висоцький, виконувач обов'язків міністра агрополітики та продовольства України, поділився думкою на конференції "Хлібна індустрія...

Детальніше