Вибір рубрики

Збільшення площ під технічні коноплі

25.03.2024

Українські аграрії все активніше звертають увагу на технічні коноплі, хоча раніше ця культура була не дуже популярна через законодавчі обмеження. Олександр Овсяник з АГРОТРЕЙД розповідає, що цьогоріч вони мають 230 гектарів під коноплі на Чернігівщині, але плани на збільшення площ не вдалося реалізувати через бюрократію. Попри виклики, включаючи війну та її наслідки, компанія змогла успішно стартувати з вирощуванням конопель торік.

Вирощування цієї культури не потребує спеціального обладнання, якщо йдеться про комбінований тип на насіння та волокно. Технічні коноплі виявились найрентабельнішою культурою для компанії, адже тонна насіння може коштувати до 60 тисяч гривень, а треста – до 120 євро за тонну. Порівняно з кукурудзою, коноплі можуть принести на $300-320 більше прибутку з гектара.

Олександр зазначає, що робота з коноплями вимагає окремих систем живлення та захисту, і вони вже розробили власні ефективні підходи. Це приклад того, як навіть в складних умовах можна знайти нові можливості для розвитку аграрного сектору.

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше