Вибір рубрики

Зростає інтерес до салатних овочів

27.03.2024

В Україні вирощувати овочі та фрукти потрібно не лише з огляду на сезонність, але й з урахуванням економічних, кліматичних та військових обставин. Проєкт EastFruit вивчив, як це впливає на український ринок, і отримав коментар від Катерини Нічаєвої, директорки департаменту свіжих продуктів у супермаркетах VARUS, яка планує продажі з урахуванням сезонних та воєнних умов.

Взимку в Україні активніше купують цитрусові та екзотичні фрукти, але менше – салатні овочі через високі ціни. З настанням весни знижується споживання цитрусових, зростає інтерес до салатних овочів, ягід та кісточкових фруктів. Літо та осінь – це час для баштанних, салатних та молодих овочів, зелені та винограду. Певні продукти, як-от борщовий набір та банани, споживаються стабільно протягом усього року.

Планування закупівель здійснюється з урахуванням сезонності та аналізу продажів минулих років. Катерина Нічаєва зазначила, що ціни безпосередньо впливають на обсяг споживання овочів та фруктів, особливо це стосується помідорів та огірків. Зимові обсяги приблизно в 5 разів нижчі за літні, при цьому зимова ціна значно вища. Високі зимові ціни пояснюються імпортом продукції, оскільки власне виробництво в цей період майже відсутнє.

З настанням тепла на ринок виходять малі та середні фермери, збільшуються обсяги сезонного збору, що дає можливість знизити ціну на цю групу товарів.

Схожі новини:

20.04.2024

Для любителів сала

Зараз розкажу про те, як речі маються із салом в Україні! Тетяна Попович з оптового...

Детальніше

20.04.2024

Мій улюблений шоколад

На Закарпатті є така крафтова шоколадна майстерня SoYKa chocolate, і вони випустили новинку, яка просто...

Детальніше

20.04.2024

Мед від крафтової виноробні

Під Києвом є така крафтова виноробня, яка не просто виробляє чудове вино, а й вирішила...

Детальніше