Вибір рубрики

Зустріч наступної весни

11.06.2024

У Рівненській області, в селі Миротин, сім’я Шаповалів ще не закінчила сезон збору спаржі, хоча в багатьох регіонах України вже підбили підсумки урожаю. Андрій Шаповал разом зі своєю дружиною, які в денний час працюють на “Укрзалізниці”, з 2019 року вирощують спаржу на 45 сотках землі. Вони обробляють чотири сорти: три зелених — Джерсі Гігант, Аполло та Атлас, і один фіолетовий — Пьорпл Пешшен.

Цього року старт сезону припав на 1 травня, трохи пізніше звичайного через погодні умови — минулорічна спаржа двічі вимерзла через ранні посадки. На щастя, весняні заморозки цього року не нашкодили врожаю, оскільки теплі дні перед цим добре прогріли землю. Щоденно ретельно зрізаючи спаржу, Андрій продає її на центральному ринку в Рівному, де зелена спаржа коштує 350 грн за кг, а фіолетова — 400 грн за кг, але зараз ціни трохи нижчі — 280-300 грн за кг.

Торік із поля вдалося зібрати приблизно тонну спаржі, і Шаповалі сподіваються на такий же урожай і цього року. Вони з дружиною переважно самостійно обробляють поля, залучаючи лише двох сезонних працівниць, і мають усе необхідне обладнання, включаючи трактор. Така праця вимагає відданості, але їхні зусилля виправдовуються кожен сезон!

Схожі новини:

16.06.2024

Банани не тільки їстівні

Швейцарська модна компанія QWSTION оголосила про справжній прорив у веганській моді. Вони взялися за співпрацю...

Детальніше

16.06.2024

Казкові заморожені млинці

Волинський виробник органічної молочної продукції "Старий Порицьк" здивував всіх новими пунктами в своєму меню: замороженими...

Детальніше

16.06.2024

Перші гриби цього літа

А ось і свіженькі новини прямо з лісів України! Перші гриби вже з'являються, і це...

Детальніше