Вибір рубрики

Продукти для покращення пам’яті

19.10.2024

Експерти визначили, що ферментовані продукти можуть допомогти не лише з травленням, а й підтримувати мозкову активність, пам’ять і навіть покращити настрій. Виявляється, існує сильний зв’язок між нашим мозком і кишечником, і цей взаємозв’язок називають “вісь кишечник-мозок”. Дослідження підтвердили, що наші кишкові бактерії можуть впливати на настрій, поведінку та загальні когнітивні функції.

Нью-йоркська дієтологиня Кетрін Брукінг пояснила, що бактерії в нашому кишечнику виробляють речовини, які можуть безпосередньо спілкуватися з мозком, що призводить до різних змін у настрої та когнітивних здібностях. Наприклад, одне з досліджень показало, що відсутність кишкових бактерій у мишей викликала симптоми депресії і тривожності.

Ось кілька ферментованих продуктів, які корисні не лише для кишечника, але й для мозку:

Йогурт: Особливо грецький йогурт із медом – ця комбінація стимулює корисні бактерії. Він сприяє здоровому мікробіому кишечника, що позитивно впливає на мозок.

Кімчі: Цей корейський продукт містить пробіотики, які покращують когнітивні функції і можуть знизити ризик захворювань, як-от хвороба Альцгеймера.

Комбуча: Пробіотики в комбучі сприяють різноманіттю корисних бактерій у кишечнику, що допомагає в боротьбі з тривожністю та депресією.

Місо: Ферментована паста з соєвих бобів, яка містить пробіотики, допомагає мозку і знижує ризик погіршення когнітивних функцій.

Темпе: Це ферментована їжа з соєвих бобів, багата на білок і пробіотики, що підтримують здоров’я як кишечника, так і мозку.

Кефір: Він покращує реляційну пам’ять, допомагаючи запам’ятовувати важливі події, місця та людей.

Ці продукти можуть стати смачним та корисним доповненням до вашого раціону, підтримуючи як здоров’я кишечника, так і ясність розуму!

Схожі новини:

03.07.2025

Найкорисніша зелень на столі

Чули про крес-салат? Це справжній супергерой серед зелені! Центр контролю і профілактики захворювань (CDC) склав...

Детальніше

02.07.2025

Майбутнє українського мигдалю

Мигдаль поступово набирає популярності серед українських горіхівників! Хоча ще донедавна в Україні не було жодного...

Детальніше

01.07.2025

Збір нового врожаю розпочато

Перші обмолоти показали: урожай у південних регіонах трохи слабший, ніж торік Про це розповів генеральний...

Детальніше