Вибір рубрики

Бракує українського соняшника

27.03.2024

У Молдові виникла непроста ситуація з виробництвом рослинної олії. Найбільший виробник олії в країні, компанія Floarea Soarelui, довелось призупинити роботу через критичну нестачу насіння соняшника. Стелла Островецькі, керівниця компанії, поділилась, що вони зараз не можуть знайти достатньо насіння на місцевому ринку, а імпорт затруднений через новий механізм ліцензування, введений у дію з жовтня минулого року.

Спроба імпортувати насіння з України в січні закінчилась невдачею, бо міністерство сільського господарства не надало необхідної ліцензії. Ця ситуація змусила компанію, яка могла б переробляти понад тисячу тонн насіння щодня, призупинити свою діяльність неодноразово.

Причиною такого стану речей є і те, що місцеві фермери утримують приблизно 100 тис. тонн соняшника, чекаючи на зростання цін влітку, а не хочуть продавати за поточною ринковою ціною. Асоціація «Сила фермерів» навіть заявила, що на ринку є достатньо соняшника, але через монопольне становище групи Trans-Oil, до якої належить Floarea Soarelui, виникає дисбаланс.

Отож, компанія та фермери перебувають в патовій ситуації, де кожен намагається зберегти свої інтереси, але загальний висновок очевидний – потрібні компроміси для вирішення цієї дилеми.

Схожі новини:

21.07.2024

Чим освіжитися у спеку

А в Україні останнім часом просто пекло! З самого початку липня стовпчики термометрів нерідко б'ють...

Детальніше

20.07.2024

Компенсація за витрачені ресурси

У Вінницькій області три підприємства, що займаються вирощуванням овочів, баштанних культур і картоплі, отримають компенсацію...

Детальніше

19.07.2024

Рослини страждають від спеки

Україна останні три тижні потерпає від аномальної спеки, яка серйозно впливає на вирощування овочів та...

Детальніше