Вибір рубрики

Будемо мати свою сіль із Закарпаття

04.03.2024

Маємо суперновину прямо з серця Закарпаття! Цього літа там вдалося витягнути на світ Божий першу порцію технічної солі з зовсім свіжого місця під назвою Тереблянське родовище. Але хапати ложками цю сіль ще рано – вона більше для технічних штучок, адже в ній багатенько глини та інших непрошених гостей.

Керманич Закарпаття, Віктор Микита, і голова «Катіон Інвест», Сергій Кондратьєв, кажуть, що хоч сіль і технічна, але в ній натрію хоч відбавляй – аж 90%! Порівняно з відомою «Артемсіль», де натрію майже 98%, вона трошки пасе задніх, але зате яких обсягів чекаємо!

Якщо все піде як по маслу, то вже в другій половині 2024 року почнемо добувати якісну харчову сіль. А до кінця 2024-го можемо навіть покрити половину потреб України в супер-чистій солі «екстра». І в 2025-му, як на замовлення, Тереблянське родовище має забезпечити нас сіллю на 100% – і технічною, і харчовою.

Тут є все: і 500 мільйонів тонн технічної солі, і 100 мільйонів тонн харчової. І, як кажуть, це навіть більше, ніж у «Артемсіль». Але, звісно, треба ще подумати, як цю сіль довезти до людей, бо залізниця далеко, а місцеві доріжки можуть не витримати такої важкої ноші.

Схожі новини:

18.04.2024

Насувається похолодання

О, чи чули ви новину? Здається, Україну чекають кілька холодних ночей. За прогнозами синоптиків, у...

Детальніше

18.04.2024

Чарівна квітка на тарільці

О, ви знаєте, як виглядають ваші улюблені страви? А тепер уявіть, як би вони виглядали...

Детальніше

18.04.2024

Подарунки за покупки

Ukravit, відомий виробник засобів захисту рослин і мікродобрив, запускає круту Програму лояльності для аграріїв. Так,...

Детальніше