Вибір рубрики

Цікава ситуація на ринку ріпаку

04.07.2024

Ринок ріпаку в новому сезоні 2024/25 може показати досить “бичачі” тенденції. Аналітик Barva Invest, Андрій Новосьолов, розказує, що це через можливе скорочення врожаїв у ключових виробниках — Україні, Канаді та Австралії.

Так, наприклад, в ЄС погодні умови були не надто сприятливими, посухи та заморозки вразили посіви, що може зменшити врожаї. Це створює цікаву ситуацію для України, де імпортний попит Європи може зрости через недобір врожаю в ЄС.

Канада може мати непоганий сезон, але в Австралії ситуація ще під великим питанням, вони можуть зібрати менше каноли, ніж зазвичай. Це означає, що загалом пропозиція каноли на світовому ринку буде меншою, і це збільшить глобальний імпортний попит.

В Україні теж прогнозують не дуже великий врожай ріпаку порівняно з минулим сезоном, а значить і пропозиція на світовому ринку може бути меншою. Цікавий момент з переробкою ріпаку в Україні: USDA прогнозує скорочення переробки з 1 млн тонн у 23/24 МР до 0,4 млн тонн у 2024/25 МР. Це сталося через проблеми з експортом, коли Україна не могла відвантажувати ріпак, тож переробники почали його активно переробляти.

Але цього сезону ситуація може змінитися, оскільки український морський коридор, під контролем ЗСУ, продовжує працювати. Це може спричинити високу конкуренцію між переробниками та експортерами, та й ціни на ріпак залишаться високими.

Схожі новини:

22.07.2024

Вирощують більше льону і гірчиці

Миколаївські агропідприємства вирішили вдатися до чогось новенького і збільшили площі під нішевими культурами цього року!...

Детальніше

21.07.2024

Чим освіжитися у спеку

А в Україні останнім часом просто пекло! З самого початку липня стовпчики термометрів нерідко б'ють...

Детальніше

20.07.2024

Компенсація за витрачені ресурси

У Вінницькій області три підприємства, що займаються вирощуванням овочів, баштанних культур і картоплі, отримають компенсацію...

Детальніше