Вибір рубрики

Експорт фруктів, ягід і горіхів

23.04.2024

У першому кварталі цього року українські фермери мали всі підстави для гордості: виторг від експорту фруктів, ягід, і горіхів з України стрибнув на 47%, досягнувши $87 мільйонів! Серед “зірок” експорту особливо відзначилися волоські горіхи, заморожені ягоди та фрукти, а також яблука та груші, що принесли найбільші доходи.

Цікаво, що загалом експорт агропродукції склав $6,5 мільярда, хоча це на 4% менше, ніж у той самий період минулого року. Але не варто сумувати, бо більшість товарних груп, особливо ті, що додають вартість, показали зростання у цьому періоді. Серед них м’ясо та субпродукти, продукція садівництва, а також солодощі та продукти плодоовочевої переробки.

З іншого боку, трохи засмутили менші обсяги експорту молокопродуктів і пшеничного борошна, а ціни на яйця та мед за кордоном продовжують падати.

Євросоюз залишається головним ринком для української агропродовольчої продукції, але з червня на українських експортерів можуть чекати нові виклики через можливі обмеження на постачання деяких продуктів. Тому Українська асоціація аграрного експорту закликає до активної диверсифікації географії збуту, зокрема, на ринки Африки, Близького Сходу та Південно-Східної Азії, щоб мінімізувати майбутні втрати.

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше