Вибір рубрики

Горіховий сад на березі річки

22.02.2025

Уявіть собі маленьке мальовниче село Бугове в Кіровоградській області, що розкинулося на березі Південного Бугу. Саме тут у 2022 році родина Кадікових вирішила створити власний горіховий сад. Починали з 80 соток, а зараз під деревами вже майже 3 гектари! Тут ростуть мигдаль, фундук, пекан і волоський горіх.

Щоб дерева були міцними й здоровими, господарі використовували мікоризу – спеціальний грибний симбіоз, який допомагає корінню краще засвоювати поживні речовини. А ще вони мають амбітний план – у майбутньому збирати чорний трюфель, адже саме його мікориза була закладена в ґрунт.

Ольга Кадікова, співвласниця «Горіхової садиби у Буговому», розповідає, що вирощування горіхів – це справа не на один рік. Перший урожай (а значить, і перші прибутки) можна отримати не раніше ніж через п’ять років. Минулої весни їхній мигдаль зацвів уперше, але вони зрізали цвіт, щоб дерево вклало всю енергію в коріння.

Раніше Кадікови займалися переробкою волоських горіхів. Вони скуповували у місцевих жителів кругляк, сушили, лущили, а шкаралупа залишалася відходами. Спочатку її подрібнювали і використовували як добриво, адже, як каже Ольга, «все, що вийшло з землі, має туди повернутися». Але коли відходів стало надто багато, виникло питання: що ж із ними робити?

Рішення прийшло на одному з навчань, де менторка розповіла Ользі про циркулярну економіку та навела приклад бренду rekava, який переробляє кавову гущу на екологічний посуд і свічки. Це наштовхнуло її на ідею – а що, якщо зробити паливні пелети з горіхової шкаралупи? Виявилося, що вона добре горить і має майже таку ж тепловіддачу, як дубові дрова!
За матеріалами AgroPortal.

Схожі новини:

05.07.2025

Майбутнє овочівництва на Чернігівщині

Вадиму Гавриленку зі Слободи, що на Чернігівщині, лише 19 років, але він вже справжній профі...

Детальніше

04.07.2025

Експорт готової молочної продукції

Експорт не просто відкриває нові ринки, а й допомагає згладити цінові коливання всередині країни. Особливо...

Детальніше

03.07.2025

Найкорисніша зелень на столі

Чули про крес-салат? Це справжній супергерой серед зелені! Центр контролю і профілактики захворювань (CDC) склав...

Детальніше