Вибір рубрики

Кавові зерна із клітин дерева

11.02.2024

О, десь у далекому Ізраїлі стартап Pluri вирішив перевернути світ кави з ніг на голову, вирощуючи її… прямо з клітин!

Pluri вже відкололи шматочок бізнесу під цю справу в окрему компанію, маючи на меті революціонізувати ринок кави, вартістю аж у $132 мільярди. Для цього вони зробили біопсію з листя кавових рослин і створили цілий банк кавових клітин, з яких потім в біореакторах вирощують справжні зерна. Потім ці зерна збирають, сушать та обсмажують, як звичайну каву.

Ця ідея особливо цінна зараз, коли зміна клімату загрожує урожайності кавових плантацій і 60% з 124 відомих видів кави опинилися під загрозою зникнення. І поки ціни на каву летять вгору, цей новий метод її вирощування може стати справжньою знахідкою.

Та не лише Pluri копається в атомах кави. Є й інші стартапи, як-от Northern Wonder у Нідерландах, Voyage Foods та Atomo в США, що експериментують зі створенням кави з усього на світі: від бобів люпину до корінців кульбаби. А французький Amatera навіть вдається до молекулярної біології, щоб створити альтернативну каву.

Але Pluri поки що тримають пальму першості, вирощуючи каву прямісінько з клітин. Правда, їм ще належить отримати схвалення від регуляторів. Але якщо все вийде, можливо, скоро ми всі будемо пити каву, яка зовсім не знає, що таке кавові плантації.

Схожі новини:

02.03.2024

Для любителів пива та морозива

Передаю вам новину, яка точно здивує всіх любителів пива та морозива. Уявіть собі, ірландські майстри...

Детальніше

02.03.2024

Від поля і ферми до смачної ковбаски

Гей, ви чули останні новини про «Барком»? Компанія з Львова, що випускає ту смачненьку «Родинну...

Детальніше

02.03.2024

Сертифікація на сою

Євросоюз, де ми так любимо продавати нашу сою, ввів нові правила для всіх, хто хоче...

Детальніше