Вибір рубрики

Крапельне зрошування для соняшника

12.01.2024
sunflower_field_morning_harvesting_news_preview

За результами дослідження, урожайність соняшнику на крапельному зрошені отримали на рівні 4,1 т/га і 1,05 т/га – в умовах без зрошення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для дослідження обрано 70 га площі. Поля соняшнику було поділено на дві частини: 30 га – на крапельному зрошенні й 40 – на богарі. Для чистоти експерименту застосовувалася однакова технологія вирощування. Попередник – озима пшениця. Густота посіву на зрошенні – 75 тис. шт./га, на богарі – 60 тис. шт./га.

Cівба провадилася у другій декаді квітня.Схема розміщення крапельної стрічки – поверхнева, через 1,4 м (через ряд соняшнику). Стрічки для поливу укладали одночасно з першою міжрядною обробкою.

Добрива вносилися за нормами 150 кг/га нітроамофоски NPK15-15-15 і 100 кг/га аміачної селітри за сезон.За технологічною схемою захисту та підживлення застосовували гербіциди, інсектициди, мікродобрива для позакореневого підживлення, фунгіциди. Зрошувальна норма поливу (в умовах літньої посухи) становила 3000 куб.м/га.

«Потенційні можливості технологій крапельного зрошення досягаються насамперед шляхом оптимізації водного та поживного режимів ґрунту, дозволяють отримувати достатньо високі рівні врожайності за одночасної мінімізації питомих втрат на одиницю продукції», – йдеться у статті «Соняшник: переваги зрошення»( за матеріалами
AgroTimes).

Схожі новини:

02.03.2024

Для любителів пива та морозива

Передаю вам новину, яка точно здивує всіх любителів пива та морозива. Уявіть собі, ірландські майстри...

Детальніше

02.03.2024

Від поля і ферми до смачної ковбаски

Гей, ви чули останні новини про «Барком»? Компанія з Львова, що випускає ту смачненьку «Родинну...

Детальніше

02.03.2024

Сертифікація на сою

Євросоюз, де ми так любимо продавати нашу сою, ввів нові правила для всіх, хто хоче...

Детальніше