Вибір рубрики

Попит на свинину перевищує пропозицію

24.01.2024

В Україні попит на свинину перевищує пропозицію, а щодо сала, – тим паче. Країна давно імпортує сало з європейських країн, пише SEEDS.

Про це розповів експерт і практик галузі свинарства Артур Лоза. На його думку, Україна практично втратила свої традиційні сальні породи свиней, селекція вже тривалий час зміщується в бік вищої м’ясності.

Водночас, за його словами, на виробництво одного кілограма м’яса потрібно практично утричі менше кормів, аніж на виробництво сала такої ж ваги. Отже, сало мало б коштувати втричі дорожче. Насправді ж воно обходиться покупцям значно дешевше.

«Свинарство України завжди було розділене на два сегменти: промислове й присадибне — велику кількість свиней утримували одноосібники, за радянських часів питома вага їх становила 30%. Практично повна руйнація галузі, що відбулася у 90-ті роки, передусім стосувалася промислового сектора, в якому поголів’я зменшилося в рази», — розповів Артур Лоза в інтерв’ю для видання Growhow.

За матеріалами SEEDS

Схожі новини:

16.06.2024

Банани не тільки їстівні

Швейцарська модна компанія QWSTION оголосила про справжній прорив у веганській моді. Вони взялися за співпрацю...

Детальніше

16.06.2024

Казкові заморожені млинці

Волинський виробник органічної молочної продукції "Старий Порицьк" здивував всіх новими пунктами в своєму меню: замороженими...

Детальніше

16.06.2024

Перші гриби цього літа

А ось і свіженькі новини прямо з лісів України! Перші гриби вже з'являються, і це...

Детальніше