Вибір рубрики

Потепління і озимі культури

26.12.2023
zobrazhennya_viber_2023-12-26_17-55-16-755.jpg

Зазвичай у грудні рослини озимих культур перебувають у стані зимового спокою. Цьогорічний грудень приніс нам підвищення середньодобових температур. Позитивні значення температур у денні годині призвело до повільного протікання ростових процесів у озимих.

Протягом останніх років таке природнє явище є досить частим, хоча і аномальним явищем. Озимі рослини піддаються стресовим ситуаціям через різкі перепади добових температур повітря.  

Останнім часом потепління відбувається за хмарної погоди – за відсутності прямої сонячної інсоляції. Активізація фізіологічних процесів у рослин, хоча і тимчасова і незначна, відбувається без фотосинтезу.

При цьому витрати енергетичних ресурсів на дихання рослин та інші обмінні процеси не поповнюються, що призводить до надмірного виснаження. Вкрай небажаним є порушення стану зимового спокою. За відсутності снігового покриву різке зниження добової або нічної температури повітря таїть у собі найбільшу небезпеку.

На порядку денному залишається строгий і постійний моніторинг стану посівів озимих зернових культур упродовж усього зимового періоду.

Зимові культури, на даний період часу, перебувають у стані неглибокого зимового спокою. За даними ННЦ “Інститут землеробстваНААН” це потребує постійної уваги.

Схожі новини:

02.03.2024

Для любителів пива та морозива

Передаю вам новину, яка точно здивує всіх любителів пива та морозива. Уявіть собі, ірландські майстри...

Детальніше

02.03.2024

Від поля і ферми до смачної ковбаски

Гей, ви чули останні новини про «Барком»? Компанія з Львова, що випускає ту смачненьку «Родинну...

Детальніше

02.03.2024

Сертифікація на сою

Євросоюз, де ми так любимо продавати нашу сою, ввів нові правила для всіх, хто хоче...

Детальніше