Вибір рубрики

Шлях органічного землеробства

21.03.2024

Українські аграрії, які обрали шлях органічного землеробства, нерідко стикаються з викликом виборювання вищої ціни за свою продукцію. Відомо, що прибуток на органічне може гойдатися як гойдалка в парку – від нуля до солідних 50%. Але, як зазначає Василь Шукалович з “Органік Стандарт”, органічка має в рукаві кілька козирів для майбутнього, особливо коли говоримо про вуглецевий слід і вплив на клімат.

Так, органічна соя, яка раніше могла не мати жодної надбавки, раптом вистрілила на 20% вище. І хоча органічна продукція часом може здатися грою в лотерею з цінами, наші аграрії вже довели, що можуть задовольнити смаки європейських споживачів. Соя, горох, нут, сочевиця – всі ці культури українські фермери вирощують під контракт, гарантуючи собі збут.

Але не тільки соєю єдине живеться українському органіку. Соняшник і кукурудза також вирушають підкорювати Європу. Завдяки якісній роботі виробників, органічний соняшник з України популярний як у вигляді олії, так і як сировина. А кукурудза? О, це справжній хіт експорту, адже європейським фермерам не під силу виростити її за органічними стандартами з достойною урожайністю. Тож Україна разом зі США допомагають забезпечити європейський ринок органічною кукурудзою.

Тож, попри всі виклики, українське органічне землеробство не тільки стоїть на ногах, але й готове до нових звершень. Василь Шукалович підкреслює, що ключ до успіху лежить у якості та вмінні знайти своє місце на ринку, де високо цінуються екологічність та відповідальність перед природою.

Схожі новини:

21.07.2024

Чим освіжитися у спеку

А в Україні останнім часом просто пекло! З самого початку липня стовпчики термометрів нерідко б'ють...

Детальніше

20.07.2024

Компенсація за витрачені ресурси

У Вінницькій області три підприємства, що займаються вирощуванням овочів, баштанних культур і картоплі, отримають компенсацію...

Детальніше

19.07.2024

Рослини страждають від спеки

Україна останні три тижні потерпає від аномальної спеки, яка серйозно впливає на вирощування овочів та...

Детальніше