Вибір рубрики

У фермерстві жіноче обличчя

09.02.2024

Традиційно, коли ми думаємо про фермерські господарства, уявляємо чоловіків на чолі цих справ. Але останніми роками все більше жінок кидають виклик цим стереотипам і з успіхом займаються фермерством. І не просто займаються, а розвивають напрямки з великою доданою вартістю, створюючи крафтові продукти та інші цікаві речі.

Особливо вражаюче, що після початку повномасштабної війни роль жінок у фермерстві значно зросла. Щороку їхня кількість збільшується як мінімум на 2%! “Рада жінок-фермерок” з Запорізької області, наприклад, налічувала 300 членок до початку війни, у той час як у регіоні було 3,255 сільгосппідприємств, і 18% з них вела жіноцтво.

Ольга Мізіна, заступниця Голови “Ради жінок-фермерок”, каже, що словами не передати, наскільки вона захоплена сміливістю та внеском українських жінок-фермерок. І їй важко не погодитися, бо жіноче фермерство в Україні – це не тільки про традиційне господарювання, а й про розробку продуктів з вищою доданою вартістю та нішевих продуктів. Жінки займаються овочівництвом, ягідництвом, створюють мариновані, ферментовані та сушені продукти, виробляють лікарські трав’яні чаї, розвивають зелений туризм і крафтові майстерні.

Отже, це дуже круто – спостерігати, як жінки не просто входять у сферу фермерства, а й перетворюють її, додаючи нові грані та можливості. Це справжнє свідчення сили, винахідливості та впевненості жінок-фермерок України!

Схожі новини:

26.02.2024

Озимі радують свом станом аграріїв

О, як це було з погодою на фініші лютого! Так, маю для тебе круті новини:...

Детальніше

26.02.2024

Лідер виробництва молока та сухого козеїну

О, ти чув про “Молокію”, що в Тернопільській області. Вони займають п’яте місце з виробництва...

Детальніше

26.02.2024

Малий і середній бізнес братимуть дешевше кредит

“Ощадбанк” та міська рада Вінниці вирішили продовжити свою співпрацю на 2024 рік. Вони вирішили допомагати...

Детальніше