Вибір рубрики

Український експорт горіхів

17.01.2024

– Експорт горіхів – це поки що тільки горіхова сировина: горіх волоський у шкаралупі (inshell, код 08231) та горіх волоський без шкаралупи (shelled, код 08232). У 2022 році відбулися перші спроби експорту вітчизняного фундука (inshell, код 08221). Враховуючі світове зниження попиту на горіхи та знецінення їх вартості за останні три роки, в горіховій галузі робиться наголос на організацію подальшої переробки вітчизняних горіхів та фундука, виготовлення харчових продуктів з них: борошна, олії, пасти, тощо, – наголосив Геннадій Юдін.

За його словами, наразі левова частка горіхів експортується до Євросоюзу, країни Азії та Південного Сходу – близько 13%, а до країн СНД – біля 17%. Сучасний стан глобального горіхового ринку характеризується зростанням вимог і потреб споживачів, мінливістю цін, посиленням конкурентних позицій інших горіхових країн, тимчасовим зниженням попиту на горіхи у зв’язку з коронавірусом та війною в Україні.

Щорічний експорт горіхів в товарній структурі зовнішньої торгівлі України горіхами дорівнює 25-30%. Зокрема, минулого 2022 році горіхів було експортовано на суму 80,3 мільйона доларів США. Про це в інтерв’ю для проєкту «Агробізнес Сьогодні» повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін, пише techhorticulture

Джерело Techhorticulture

Схожі новини:

02.03.2024

Для любителів пива та морозива

Передаю вам новину, яка точно здивує всіх любителів пива та морозива. Уявіть собі, ірландські майстри...

Детальніше

02.03.2024

Від поля і ферми до смачної ковбаски

Гей, ви чули останні новини про «Барком»? Компанія з Львова, що випускає ту смачненьку «Родинну...

Детальніше

02.03.2024

Сертифікація на сою

Євросоюз, де ми так любимо продавати нашу сою, ввів нові правила для всіх, хто хоче...

Детальніше