Вибір рубрики

Відновлення ґрунтів – це необхідність

13.05.2024

Рішення для відновлення ґрунтів, розроблене українськими науковцями за підтримки Програми USAID АГРО, увійшло до четвірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій SID-US 2024 у Вашингтоні.

Цей конкурс спрямований на пошук сучасних інноваційних рішень для протистояння глобальним викликам. Серед багатьох проєктів з усього світу було обрано чотирьох фіналістів, включаючи українське рішення, яке передбачає використання мулу та донних відкладень для відновлення ґрунтів. Проєкт розробила ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків» за підтримки Програми USAID АГРО.

Проєкт пропонує використовувати у сільському господарстві мул та донні відкладення, які накопичуються на дні ставків і повинні щорічно видалятися. В Україні близько 20 млн га земель потребують рекультивації, а понад 40 тис. ставків потребують очищення для розвитку аквакультури та покращення довкілля. Щороку можна видаляти 30–35 млн т мулу, що стане матеріалом для відновлення близько 200 тис. га земель.

Науковці провели лабораторні дослідження та розробили рекомендації щодо видалення мулу зі ставків та його ефективного застосування для покращення стану ґрунтів. Вони також внесли пропозиції до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо законодавчого регулювання процесів видалення донних відкладень. Прийняття цих пропозицій допоможе не тільки вирішити проблему очищення ставків, але й покращить умови для бізнесу у сфері аквакультури та надасть аграріям альтернативу мінеральним добривам.

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше