Вибір рубрики

Вибір саджанців винограду

10.02.2024

О, якщо ти мрієш про власний виноградник, навіть живучи в місцях з морозними зимами, то у мене є для тебе кілька лайфхаків! Перше і головне – вибір саджанців. Зверни увагу на морозостійкі сорти, які не потребують додаткового укриття на зиму. Херсонський, наприклад, може стати твоїм вибором, адже його дозрівання не перевищує 120 днів.

Для посадки шукай місце, де твої виноградні лози будуть захищені від холодних північних та західних вітрів – біля південної або південно-східної стіни будинку це буде ідеально. Пам’ятай, місце має бути добре освітлене сонцем, а грунт – легким і не надто багатим на поживні речовини. Важливо, щоб місце посадки було захищене від стікання дощової води і не було схильним до заметів.

Коли справа доходить до самої посадки, тримай саджанець у контейнері до того моменту, поки коріння не почне пробиватися через отвори на дні – це знак, що він готовий до переїзду в грунт. При посадці біля будівлі зроби яму якомога ближче до стіни, особливо якщо це опалювальна стіна – твої виногради оцінять це тепло.

І останній секрет успіху – висаджуй виноград на високі гряди з ухилом для забезпечення дренажу та захисту кореневої системи. Це не тільки сприятиме здоров’ю винограду, але й допоможе уникнути перезволоження. Такі прості кроки допоможуть тобі створити ідеальні умови для вирощування винограду, навіть у холодному кліматі.

Схожі новини:

26.02.2024

Озимі радують свом станом аграріїв

О, як це було з погодою на фініші лютого! Так, маю для тебе круті новини:...

Детальніше

26.02.2024

Лідер виробництва молока та сухого козеїну

О, ти чув про “Молокію”, що в Тернопільській області. Вони займають п’яте місце з виробництва...

Детальніше

26.02.2024

Малий і середній бізнес братимуть дешевше кредит

“Ощадбанк” та міська рада Вінниці вирішили продовжити свою співпрацю на 2024 рік. Вони вирішили допомагати...

Детальніше