Вибір рубрики

Забутий кулінарний рецепт буде жити

06.02.2024

У Плисківській громаді на Чернігівщині вирішили відродити старовинні традиції і відшукали забутий рецепт каші “Бабка”. Тепер там організовують майстер-класи для школярів і всіх охочих, щоб ця страва знову ожила.

Цікаво, що раніше “Бабку” готували лише на свята, але, здається, вона була такою смачною, що її з’їдали ще до того, як вона встигала повністю приготуватися. Валентина Вернигор з відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини громади розповіла, що це була справжня святкова страва, бо всі продукти для неї: картопля, молоко, яйця, масло – у людей були власні.

Ця каша готується з налисників, які спочатку випікають, а потім нарізають на локшину, заливають молоком і запікають у печі. Валентина навіть поділилася рецептом: у глиняний горщик кладуть локшину, заливають гарячим молоком, додають вершкове масло, збиті з цукром яйця і ставлять у піч на 30 хвилин.

І ось 16 листопада 2023 року каша “Бабка” офіційно стала елементом нематеріальної культурної спадщини! Як на мене, це чудова ідея – зберегти такі рецепти не лише як спогад про минуле, а й як частинку живої культури.

Схожі новини:

18.06.2024

М’ясні породи корів

Ось що цікавого розповів Олександр Буднік про "Агрікор Холдинг" з ГК "Агрейн". У них є...

Детальніше

18.06.2024

Хімічні і біологічні способи захисту

Привіт! Ось що цікавого розповів Олександр Мороз, головний агроном підприємства "Терезине", на одному з аграрних...

Детальніше

18.06.2024

Експорт соняшникового шроту

За останні дев'ять місяців Україна відзначилася неймовірним експортом соняшникового шроту — майже 3,8 мільйони тонн,...

Детальніше