Вибір рубрики

Забутий кулінарний рецепт буде жити

06.02.2024

У Плисківській громаді на Чернігівщині вирішили відродити старовинні традиції і відшукали забутий рецепт каші “Бабка”. Тепер там організовують майстер-класи для школярів і всіх охочих, щоб ця страва знову ожила.

Цікаво, що раніше “Бабку” готували лише на свята, але, здається, вона була такою смачною, що її з’їдали ще до того, як вона встигала повністю приготуватися. Валентина Вернигор з відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини громади розповіла, що це була справжня святкова страва, бо всі продукти для неї: картопля, молоко, яйця, масло – у людей були власні.

Ця каша готується з налисників, які спочатку випікають, а потім нарізають на локшину, заливають молоком і запікають у печі. Валентина навіть поділилася рецептом: у глиняний горщик кладуть локшину, заливають гарячим молоком, додають вершкове масло, збиті з цукром яйця і ставлять у піч на 30 хвилин.

І ось 16 листопада 2023 року каша “Бабка” офіційно стала елементом нематеріальної культурної спадщини! Як на мене, це чудова ідея – зберегти такі рецепти не лише як спогад про минуле, а й як частинку живої культури.

Схожі новини:

26.02.2024

Лідер виробництва молока та сухого козеїну

О, ти чув про “Молокію”, що в Тернопільській області. Вони займають п’яте місце з виробництва...

Детальніше

26.02.2024

Малий і середній бізнес братимуть дешевше кредит

“Ощадбанк” та міська рада Вінниці вирішили продовжити свою співпрацю на 2024 рік. Вони вирішили допомагати...

Детальніше

25.02.2024

Гроші на теплицю отримали через заявку у “Дії”

З 2012 року ФГ “Волинський сад” займаються садівництвом, вирощуючи яблука і вишні, ну і взагалі...

Детальніше