Вибір рубрики

Збільшення культур у сівозміні

01.02.2024

Фермерське господарство «Соната» (Чернігівська обл.) планує навесні розширити перелік вирощуваних сільгоспкультур, адже якщо на ринку виникне дефіцит якоїсь із них — ціна зросте.

Про це розповів голова господарства Іван Якуб у своїй колонці на AgroTimes.

«Оскільки вгадати, яка культура «вистрелить», неможливо, краще розширити сівозміну. Це збільшить шанси заробити, та й для здоров’я ґрунту буде краще. Зокрема, планую повернути до сівозміни овес та просо. Це не нові культури для мене, сіяв їх і раніше, але на кілька років відмовився. А тепер, наприклад, щодо вівса бачу непогані перспективи з реалізації. До того ж він потребує менше добрив і на наших землях дає хороші врожаї за менших затрат. При цьому ціна на нього вища, ніж, наприклад, на пшеницю», — пояснює фермер.

Із ярих культур тут сіятимуть горох, соняшник та сою (насіння сої власне), а з озимих мають ріпак і пшеницю. Від кукурудзи повністю відмовилися через відсутність власної сушарки, що робить її вирощування невигідним.

За матеріалами AgroPortal

Схожі новини:

21.07.2024

Чим освіжитися у спеку

А в Україні останнім часом просто пекло! З самого початку липня стовпчики термометрів нерідко б'ють...

Детальніше

20.07.2024

Компенсація за витрачені ресурси

У Вінницькій області три підприємства, що займаються вирощуванням овочів, баштанних культур і картоплі, отримають компенсацію...

Детальніше

19.07.2024

Рослини страждають від спеки

Україна останні три тижні потерпає від аномальної спеки, яка серйозно впливає на вирощування овочів та...

Детальніше