Вибір рубрики

Зміни у кліматі та їх наслідки

08.05.2024

Посівна кампанія в Україні вже близька до завершення завдяки незвично теплій погоді, яка прискорила всі процеси. Як кажуть експерти, погода залишатиметься ключовим фактором, що впливає на врожайність, тому аграріям важливо стежити за змінами та реагувати на них.

За словами Сергія Корнюшенка, менеджера з розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group, південні та східні області зараз відчувають брак вологи, оскільки весняні опади були недостатніми. У центральних регіонах ситуація дещо краща.

Через перепади температур у квітні озима пшениця та ріпак пропустили одну фазу розвитку. У ріпаку одразу розпочалася бутонізація без нарощування маси. А після м’якої зими з’явилося більше шкідників, що змістило строки їх появи.

Подібна ситуація з пшеницею, яка в деяких регіонах не змогла повноцінно розвинутись. Там, де зазвичай буває кілька пагонів, залишився один. Тому фермери з південних і східних областей можуть втратити 0,5-1 тонну врожаю ріпаку та 1-1,5 тонни пшениці.

Через швидке підвищення температури багато фермерів поспішили сіяти кукурудзу та соняшник. Хтось чекає на дощі, оскільки на глибині 10 см вже немає вологи. Ті, хто ще не сіяли, ризикують садити в сухий ґрунт або чекати на опади.

Фермери зменшують кількість добрив і переходять на більш бюджетні продукти. Спеціаліст радить уважно моніторити поля, адже шкідники та хвороби з’являються у незвичні строки. Засоби захисту рослин потрібно підбирати особливо ретельно.

Схожі новини:

03.07.2025

Найкорисніша зелень на столі

Чули про крес-салат? Це справжній супергерой серед зелені! Центр контролю і профілактики захворювань (CDC) склав...

Детальніше

02.07.2025

Майбутнє українського мигдалю

Мигдаль поступово набирає популярності серед українських горіхівників! Хоча ще донедавна в Україні не було жодного...

Детальніше

01.07.2025

Збір нового врожаю розпочато

Перші обмолоти показали: урожай у південних регіонах трохи слабший, ніж торік Про це розповів генеральний...

Детальніше