Вибір рубрики

Зміни у кліматі та їх наслідки

08.05.2024

Посівна кампанія в Україні вже близька до завершення завдяки незвично теплій погоді, яка прискорила всі процеси. Як кажуть експерти, погода залишатиметься ключовим фактором, що впливає на врожайність, тому аграріям важливо стежити за змінами та реагувати на них.

За словами Сергія Корнюшенка, менеджера з розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group, південні та східні області зараз відчувають брак вологи, оскільки весняні опади були недостатніми. У центральних регіонах ситуація дещо краща.

Через перепади температур у квітні озима пшениця та ріпак пропустили одну фазу розвитку. У ріпаку одразу розпочалася бутонізація без нарощування маси. А після м’якої зими з’явилося більше шкідників, що змістило строки їх появи.

Подібна ситуація з пшеницею, яка в деяких регіонах не змогла повноцінно розвинутись. Там, де зазвичай буває кілька пагонів, залишився один. Тому фермери з південних і східних областей можуть втратити 0,5-1 тонну врожаю ріпаку та 1-1,5 тонни пшениці.

Через швидке підвищення температури багато фермерів поспішили сіяти кукурудзу та соняшник. Хтось чекає на дощі, оскільки на глибині 10 см вже немає вологи. Ті, хто ще не сіяли, ризикують садити в сухий ґрунт або чекати на опади.

Фермери зменшують кількість добрив і переходять на більш бюджетні продукти. Спеціаліст радить уважно моніторити поля, адже шкідники та хвороби з’являються у незвичні строки. Засоби захисту рослин потрібно підбирати особливо ретельно.

Схожі новини:

24.05.2024

Особливі процедури перевірок

Хлібопекарська галузь в Україні активно рухається в напрямку відповідності до європейських стандартів, що є дуже...

Детальніше

24.05.2024

Сочевиця стає популярною

Сочевиця стає дедалі популярнішою на світових ринках! Завдяки великому врожаю в Канаді та зростанню споживання,...

Детальніше

24.05.2024

Виклики виробникам хліба

Українські хлібопекарі зіштовхуються з цілою низкою викликів, які впливають на виробництво хліба. Одна з головних...

Детальніше