Вибір рубрики

Зміни у витратах на посівну

22.06.2024

Цього року, порівняно з минулим, аграрії не відчули значних змін у витратах на весняну посівну. Хоча ціни на посівний матеріал, добрива та засоби захисту рослин дещо знизилися, це не принесло суттєвого полегшення. Основні проблеми виникли через зростання цін на дизельне паливо та збільшення орендної плати приблизно на 13%.

Компанія МХП повідомляє, що вартість дизельного пального в гривневому еквіваленті підскочила на 14%, а витрати на оплату праці також помітно зросли. Навіть зі зниженням вартості добрив майже на 50% та меншими витратами на насіння і засоби захисту рослин, ці фактори не змогли значно здешевити посівну.

Для зернових культур вартість посівної трохи знизилася на 3%, а для олійних залишилася майже незмінною. Аналітик УКАБ Світлана Литвин підкреслює, що зменшення витрат на добрива відбулося через зниження цін на них та зменшення норми внесення. Загалом, витрати на добрива скоротилися на 14%, причому великі господарства зберегли норми внесення, тоді як малі та середні знизили їх на 10-15%.

З іншого боку, вартість насіннєвого матеріалу зросла на 4%, що пояснюється прив’язкою цін на насіння до цін на культури, які на світовому ринку дорожчають.

Весняна посівна кампанія в Україні завершена. Олександр Хмелюк з LNZ Group відзначив, що значних змін у ціні на посівний матеріал не було, а широкий діапазон пропозицій дозволяв аграріям обирати найбільш підходящі варіанти для своїх потреб.

Схожі новини:

22.07.2024

Вирощують більше льону і гірчиці

Миколаївські агропідприємства вирішили вдатися до чогось новенького і збільшили площі під нішевими культурами цього року!...

Детальніше

21.07.2024

Чим освіжитися у спеку

А в Україні останнім часом просто пекло! З самого початку липня стовпчики термометрів нерідко б'ють...

Детальніше

20.07.2024

Компенсація за витрачені ресурси

У Вінницькій області три підприємства, що займаються вирощуванням овочів, баштанних культур і картоплі, отримають компенсацію...

Детальніше