Вибір рубрики

Переробна галузь шукає шляхи на експорт

24.02.2024

Після того як почалася агресія проти України,наша харчова переробка показала себе набагато стійкішою, ніж інші галузі. Вже зараз вона майже повернулась до свого звичного ритму, як до всієї цієї біди. Але щоб і далі тримати марку та розвиватись, нам важливо шукати нові шляхи для експорту. Якщо ми не будемо продавати за кордон, то нашим аграріям буде нікуди дівати свою продукцію, а це значить, що й вкладатися в удосконалення вони перестануть.

Борис Шестопалов з HD-group каже, що зараз в наших магазинах половина товарів – це імпорт, і під час війни їх кількість зросла на третину. Це трошки непокоїть, бо валюта тече за кордон не тільки за зброєю чи енергоресурсами, а й за цими самими продуктами. Значить, треба гарно порозумітися і на нашому ринку теж. Борис вважає, що зараз, хоч і часи бурхливі, саме момент для нових починань, інвестицій та створення нових підприємств.

А от у ГС «Українська асоціація агровиробників» кажуть, що малим і середнім аграріям зараз важко стати частиною великого бізнесу, бо вони не мають засобів і можливостей для цього. На ринку з’являються великі гравці, а наші фермери не можуть увійти в цю гру. Вікторія Березкіна з асоціації каже, що важливо об’єднати зусилля, щоб допомогти малим виробникам стати частиною цієї великої системи і дати їм інструменти для розвитку. Тільки разом ми можемо підняти переробну галузь на новий рівень і зробити наших аграріїв частиною цього успіху.

Схожі новини:

05.09.2024

Новітні досягнення та обмін досвідом – День Поля “АГРО Вінниця”

У Вінниці стартував мега-крутий агро-івент — День Поля "АГРО Вінниця". Це вже вийшло на рівень...

Детальніше

04.09.2024

Щоб соняшник ріс у комфорті

Якщо ви займаєтесь вирощуванням соняшнику або просто цікавитеся агрономією, зверніть увагу на важливість густоти посівів....

Детальніше

03.09.2024

Щеплення баклажанів на томати

Анатолій Пісковий із милого села Малий Кобелячок на Полтавщині зумів виростити такого велетенського баклажана, що...

Детальніше