Вибір рубрики

Осушення земель навпаки

09.04.2024

Уявіть собі, що замість висушувати болота для сільського господарства, ми навчились працювати з ними, як із союзниками у виробництві їжі та зменшенні вуглецевого сліду. Так, наші давні предки займалися осушенням боліт, перетворюючи їх на поля і пасовища. Але ці осушені землі віддають назад, випускаючи в атмосферу тонни парникових газів.

Тепер уявіть, що можна обводнити ці болота знову і не просто зберегти їх як екологічні заповідники, а й використовувати для вирощування їжі та інших корисних речей. Науковці з німецького університету в Грайфсвальді придумали, як це зробити, і назвали цей метод палюдикультурою. Вони запропонували розділити її на два напрямки: один – це випасання тварин на природних вологих луках, а другий – культивування рослин на цих же мокрих землях.

Але що там можна виростити? Із тварин на таких землях можуть жити лише водяні буйволи, качки та гуси. А ось рослинний світ на таких територіях дуже різноманітний: від будівельного очерету до лікарських рослин та ягід.

Так, палюдикультура могла б стати чудовим рішенням для Українського Полісся, створюючи нові робочі місця, допомагаючи в енергетиці, зменшуючи ризик пожеж і відновлюючи водний баланс регіону. Це справжній шанс зробити наше сільське господарство не тільки ефективнішим, але й більш дружнім до навколишнього середовища.

Схожі новини:

26.04.2024

Гранти на теплиці працюють

У селі Бугаків на Вінниччині стартував грандіозний проект: завдяки гранту збудовано величезну теплицю площею 16...

Детальніше

26.04.2024

Місце збереження існуючих порід

На Чернігівщині, на фермі "Велесова ферма", ведеться активна робота по збереженню корів українських порід, які...

Детальніше

26.04.2024

Дощі заважають аграріям

Останні зливи, що пройшли майже по всій Україні, внесли свої корективи у графік весняної сівби,...

Детальніше